Верховський Олександр Іванович

Verkhovsky

Олександр Іванович Верховський (9 грудня 1886 Петербург – 19 серпня 1938 року, Комунарка, Московська область) – російський військовий діяч. Військовий міністр Тимчасового уряду (1917). Генерал-майор (1917). Комбриг (1936).

З 30 серпня (12 вересня) 1917 – військовий міністр Тимчасового уряду, 1 сентября (14 вересня) 1917 проведений в генерал-майори.
У вересні 1917 входив до складу Директорії, до складу якої увійшли п’ять міністрів на чолі з А. Ф. Керенським. Провів часткову демобілізацію, намагався підвищити боєздатність розвалювалася армії.
Намагався оновити вищий командний склад, ініціював призначення на ключові пости молодих офіцерів (командувача Петроградським військовим округом полковника Полковникова, командувача Московським військовим округом полковника Рябцева), які згодом проявили нерішучість у боротьбі з більшовицькою революцією.
На думку дослідниці масонства Ніни Бехтєревої все каже про те що Верховський був масоном, хоча в архівах підтвердження цьому знайдене не було.

Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>